Masz wrażenie, że żyjesz na pełnych obrotach i potrzebujesz nieustannie dopingu, bo za chwilę stracisz całą moc, jaką dysponujesz? Szukasz rozwiązań ze sklepowej półki? Najpierw sprawdź, czy napoje energetyczne są bezpieczne, a kiedy to zrobisz, poszukaj alternatywy.
W Polsce sprzedaż napojów energetycznych rośnie bardzo dynamicznie. W 2023 roku Polacy kupili około 800 milionów puszek, a ta skala ciągle rośnie zapewniając koncernom miliardowe zyski. Te dane wskazują na rosnącą popularność energetyków w Polsce, zwłaszcza wśród młodych dorosłych i osób aktywnych fizycznie i umysłowo. Płacimy nie tylko w złotówkach, ale też jakością swojego życia, zdrowiem i coraz większym uzależnieniem.
Czy napoje energetyczne są bezpieczne?
Bezpieczeństwo napojów energetycznych związane jest z trzema ważnymi czynnikami: ich składem (im bliższy naturalnemu, tym lepiej), częstotliwością ich spożywania i ogólnym stanem zdrowia osoby, która je spożywa. Niestety każdy z tych aspektów jest regularnie ignorowany. Napoje energetyczne pijemy nie patrząc na ich skład i zbyt często, co jasno pokazuje wzrost ich spożycia o około 40% tylko w kilku ostatnich latach.
Sięgają po nie osoby młode, osoby doświadczające dużego stresu, przepracowane, przebodźcowane, uprawiające sport, intensywnie uczące się i osoby odczuwające senność. W tej grupie są pracownicy zmianowi, handlowi, budowlani, kierowcy zawodowi, studenci, osoby z sektora IT, a nawet młodzi rodzice i wielu innych.
Napoje energetyczne przynoszą chwilowy doping, ale jednocześnie wywołują zaburzenia snu, podwyższone ciśnienie krwi i zwiększone ryzyko problemów z sercem, arytmie, problemy z żołądkiem, w tym refluks kwasowy oraz uzależnienie od ich natychmiastowego efektu.
W jakim celu spożywamy napoje energetyczne?
Napoje energetyczne spożywamy z kilku głównych powodów, z których najważniejszymi są chęć zwiększenia wydajności, poprawa koncentracji i podtrzymanie poziomu energii w sytuacjach, kiedy brakuje siły lub istnieje potrzeba długotrwałej aktywności.
To szybkie rozwiązanie pozwala na chwilowe podniesienie poziomu energii, ale niestety często zastępuje bardziej zdrowe nawyki, takie jak: efektywny sen, zbilansowana dieta i techniki zarządzania stresem. W takich okolicznościach duże znaczenia ma również sięgnięcie po zdrowszą alternatywę.
Co zamiast napojów energetycznych?
Tłumaczenie zabieganym ludziom, że powinni zmienić swoje nawyki jest najczęściej trudne i nieefektywne, zwłaszcza gdy ich codzienność jest pełna wyzwań i brakuje im czasu. Dla takich osób zmiana nawyków często wydaje się nieosiągalna z powodu presji czasu, obowiązków i stresu, które utrudniają wprowadzenie długoterminowych, zdrowych praktyk.
Dopiero pogarszające się zdrowie jest katalizatorem zmian. Zamiast czekać na poważne objawy, warto wdrażać zmiany stopniowo. Usunąć ze swojego jadłospisu dania wysokoprzetworzone, dać sobie więcej czasu wieczorem na relaks i sen, i co najważniejsze – pozbyć się z diety napojów energetycznych.
Stworzyliśmy produkt dla osób, które chcą zrezygnować z napojów energetycznych
Mowa o Żelkach ENERGIA i KONCENTRACJA z kofeiną i synefryną, które są przebadane, a z ich wynikami możecie zapoznać się w powyższym linku. Tam też znajdziecie informacje o ograniczeniach w ich spożywaniu, dawce i właściwościach.
Dwie żelki zastępują napój energetyczny o pojemności 250 ml! To zdrowsza alternatywa, o pewnym składzie i odpowiedzialnym podejściu do podtrzymania poziomu energii.
Produkt, o którym piszemy:
Żelki ENERGIA i KONCENTRACJA z kofeiną i synefryną